Polska na 10. miejscu w rankingu znajomości angielskiego

naglowek

Polska na 10. miejscu w rankingu znajomości angielskiego

Polska zajęła wysokie miejsce w rankingu znajomości języka angielskiego. Badanie zostało przygotowane przez międzynarodową organizację Education First i objęło blisko 1,7mln osób w ponad 50 krajach. Kogo wyprzedziliśmy?

Education First to instytucja oferująca międzynarodowe programy edukacyjne, która umożliwia naukę nowego języka, poznanie obcej kultury oraz rozpoczęcie studiów. Badanie poziomu znajomości języka angielskiego na świecie zrealizowane przez EF wykazały silną pozycję naszego kraju.

Polacy nieźli w angielskim

Badanie informuje nie tylko o miejscach poszczególnych państw, ale również poziomie angielskiego w danej grupie krajów. Najwyższy wskaźnik: ,,Bardzo wysoka znajomość” została przypisana pierwszej 5-tce zestawienia, tzn. Szwecji, Danii, Holandii, Finlandii oraz Norwegii. ,,Czołówka państw, w których dobry angielski jest czymś powszechnym to kraje, w których edukacja nie tylko jest szalenie istotna, ale przede wszystkim efektywna” – ocenia Piotr Witkowski z warszawskiej szkoły językowej EnglishForYou. - ,,Angielski jest tam stałym elementem np. w TV, gdzie filmy przeważnie emituje się z napisami zamiast dubbingiem.” Miejsca od 6 do 13, a więc grupa z Polską, otrzymała notę: ,,Wysoka znajomość” angielskiego. Wynik zbliżone do naszego osiągnęli Węgrzy (7), Niemcy (9) i Czesi (11).

Ranking ułożono na podstawie rezultatów testów ze słownictwa, czytania, słuchania oraz gramatyki. Okazało się, że Polska wyprzedza, między innymi, Szwajcarię (15), Hiszpanię (18), Japonię (22), Francję (23) czy Rosję (29). Na ostatnim 54. miejscu znalazła się Libia. Z czego wynika solidny wynik Polaków?

Awans kwestią czasu?

,,Wysoka znajomość angielskiego w polskim społeczeństwie to przede wszystkim efekt dużej samodzielności uczniów” – dodaje Witkowski z EnglishForYou. - ,,Mam tu na myśli osoby, które nie są bierne, nie ograniczają się do obowiązkowych lekcji, ale same poszukują dodatkowych źródeł wiedzy, uczestniczą w profesjonalnych kursach, łączą angielski ze stylem życia, np. czytając obcojęzyczną lekturę. Z obserwacji uczniów naszej szkoły mogę stwierdzić, że takich postaw przybywa i kolejnej edycji badania możemy być jeszcze wyżej.”

Podyskutuj o tym artykule na naszym forum językowym. Zapraszamy na http://angielski.edu.pl/forum/t-Polska_na_10__miejscu_w_rankingu_znajomosci_angielskiego-19825.html

Materiał przygotowany przez www.EnglishForYou.pl

EnglishForYou to warszawska szkoła językowa, która już od ponad 12 lat z powodzeniem uczy  angielskiego. Szkoła prowadzi zajęcia w oparciu o system dualny, metodę nastawioną na komunikację i przełamywanie barier w mówieniu. Słuchacze w każdej grupie rozwijają swoje umiejętności pod okiem 2 lektorów: polskiego oraz native speaker’a. Oferta EnglishForYou jest skierowana nie tylko do osób prywatnych, ale także do firm oraz instytucji.

Nie masz uprawnień do komentowania

JezykiObce.pl

Wszystko do nauki języków

Komunikat dla użytkowników:

Od dnia 7.01.2019 zaprzestaliśmy codziennego wysyłania listy słówek.

Zaloguj się lub zarejestruj aby skorzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Inne - treści losowe

Główna Inne Porady i ciekawostki językowe Polska na 10. miejscu w rankingu znajomości angielskiego